Опрос

Як ви оцінюєте медичне обслуговування в Кобеляцькому районі ?
Всього відповідей: 132

Доступні ліки

Статистика

 

 Коротка історична довідка.

   Територія Кобеляк заселена давно, в ХІ-ХІІІ ст. ця місцевість входила до Переяславського князівства. Кобеляки в 1649 році стали сотенним містечком Полтавського полку, а в 1803 році прийняли статус міста, центру щойно створеного Кобеляцького повіту, а з 1923 року – Кобеляцький район.                                

   За даними 1848 року в Кобеляцькому повіті не було жодної лікарні, жодної аптеки, не було лікарів. Населення повіту обслуговували 7 фельдшерів і 15 працівників, які займалися вакцинацією проти віспи. Велика роль в лікуванні належала знахарям, були поширені народні методи лікування. З кінця ХVІІІст. медична допомога населенню надавалася в богадільнях, яких в Кобеляцькому повіті було чотири, на 10 ліжок кожна і утримувалися за рахунок місцевих, сільських общин.  

  Маленька земська лікарня була побудована в Кобеляках у 1901 році на території сучасної Кобеляцької ЦРЛ. Велика заслуга в цьому належить Іващенку Миколі Лукичу, який розпочав свою роботу в містечку в 1896 році, після закінчення Харківського університету і прославився далеко за межами Кобеляк, як прекрасний хірург. Лікарня мала свою електростанцію, водозабезпечення, парове опалення. В 1901 році медичний персонал складався з 9 лікарів, 23 фельдшерів, 7 фельдшерів, що вакцинували від віспи і 7 акушерок. Повіт був розділений на 8 медичних дільниць. У лютому 1933 року було організовано підсобне господарство, а в 1934 році лікарня була повністю електрифікована місцевою електростанцією. Діяли терапевтична, гінекологічна, стоматологічна, хірургічна служби, їх очолювали такі лікарі як Батлажан, В.Баберина, В.Качаня, Н.Іващенко, працювала і робітничо-селянська поліклініка. В 1934 році був відкритий фізіотерапевтичний кабінет на чолі з лікарем Іллею Перцовичем. Кобеляцька лікарня була на той час найкращою в Україні і фотоальбом – виставка лікарні експонувався в 1934 році в Парижі на виставці.      

  В часи Великої Вітчизняної війни діяла група патріотів на чолі з Миколою Лукичем Іващенком. Лікували не тільки в лікарні, але і на квартирах довірених людей. В 1950 році М.Л.Іващенко був нагороджений почесною грамотою ЦК Червоного Хреста УРСР, а в 1951 році значком «Відмінник охорони здоров’я», в 1953 році орденом Леніна, був нагороджений медаллю «За доблесний труд в період Вітчизняної війни 1941-1945 рр». 

 

Головними лікарями працювали:

 

 До 1956 – Микола Лукич Іващенко

 

 1956 – 1958 – Віктор Семенович Безкровний

 

1958 – 1966 – Дмитро Михайлович Бакай

 

1966 – 1972 – Олексій Миколайович Тростян

 

 1972 – 1999 – Микола Євтихійович Мельник

 

  1999 - 2015  – Іван Іванович Супруненко

 

З 2015 по даний час  – Володимир Олексійович Казирод

 

 На території Кобеляцького району проживає 42 500 чоловік в тому числі дитячого населення – 7 120. Медичну допомогу населенню району надають працівники Кобеляцької ЦРЛ та КЗ «Кобеляцький Центр ПМСД». В структуру центральної районної лікарні входять десять відділень стаціонарної допомоги та одне поліклінічне відділення де надається амбулаторна допомога по 22 спеціальностям. В структуру Центру ПМСД входять 10 амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, 43 ФАПи.

У Кобеляцькій ЦРЛ діють такі відділення:

  Десять відділень стаціонарної допомоги: терапевтичне №1,№2,№3, інфекційне, хірургічне, травматологічне, неврологічне, гінекологічне, пологове, дитяче. Щорічно в лікарні отримують медичну допомогу більше 7000 осіб.

  Поліклінічне відділення, яке приймає близько 200 тисяч відвідувачів щороку, в тому числі більше 27 тисяч дітей. Поліклінічна служба надає діагностичну, лікувальну та консультативну допомогу. В склад поліклінічної служби входять : лабораторна, рентген служби, відділення профоглядів з кабінетами онкооглядів жінок та чоловіків, Центр материнства і дитинства,  денний стаціонар; кабінети - стоматологічні, хірургічний, неврологічний, офтальмологічний, дерматовенерологічний, психіатричний, фізіотерапевтичний, травматологічний, наркологічний, ендоскопічний, ендокринологічний, уролога, онколога, кардіолога, фтизіатра, отоларинголога, УЗД, ЛКК, КІЗ, "Довіра", жіноча  консультація,  зубопротезувальна лабораторія, 

  Для забезпечення здоров’я працюючого населення в Кобеляцькій ЦРЛ працює відділення профоглядів, яке працює у співпраці з райСЕС. Відділенням проводяться медичні огляди працюючих у промисловості, сільському господарстві, на транспорті, водіїв індивідуального транспорту. З метою вирішення проблем поліпшення здоров’я літніх людей, підвищення очікуваної тривалості життя у лікарні забезпечена пріоритетність у надання медичної допомоги ветеранам праці, війни та іншим категоріям громадян. визначених законодавством.